بوم نقاشی

بوم نقاشی

بوم نقاشی ، ترکیب بسیار ساده ای از یک پارچه و یک قاب چوبی ساده است که پارچه ی مورد نظر به وسیله ی منگنه روی قاب ثابت شده است؛ جنس پارچه ی بوم بسیار مهم است ومعمولا پارچه ای با جنس خاص و دارای بافت نامنظم و پراکنده بوده و چاپ عکس وتصویر بر روی آن، بسیار چشمگیر و ماندگارمی باشد.

بهترین رنگ هایی که برای نقاشی روی بوم استفاده می شوند، رنگ روغن و رنگ اکرلیک می باشند؛ برای نقاشی روی بوم، نقاشان از این رنگ ها استفاده می کنند؛ تابلوهای رنگ روغن به جا مانده از قرون قبل، همچنان سالم باقی مانده اند؛ همچنین، بااستفاده از چاپ روی بوم، می توان طرح ها و تصاویر دلخواه را روی تابلوی بوم، پیاده سازی و تبدیل به یک اثر هنری زیبا کرد.

بوم نقاشی

بوم های نقاشی در انواع مختلف و اشکال مختلف، تهیه و تولید می شوند؛ اشکال مربع، مستطیل، دایره، بیضی، مثلث و شش ضلعی، از اشکال پرکاربرد بوم های نقاشی هستند؛ همچنین، انواع بوم نقاشی شامل بوم دورسفید، بوم بغل کوب، بوم دورمتال، بوم دورپلاستیک و بوم دورفایبرگلاس می باشد؛ در ادامه در نوین پارسه چند نمونه از بوم های پرکاربرد را توضیح می دهیم:

  • بوم دور سفید: چاربوب بوم معمولا ضخامت معمولی و 2 سانتی متری دارد و منگنه هایش در پشت بوم قرار گرفته اند.
  • بوم دیپ: ضخامت دور قاب، زیاد و حدود5 تا 7 سانتی متر می باشد؛ کیفیت بالایی دارد و برای کارهای خاص استفاده می شود.
  • بوم بغل کوب: منگنه ی این بوم، در کنار بوم قرار گرفته است و برای کارهای معمولی، کاربردی می باشد.

بوم نقاشی ترکیبی بسیار ساده از یک نوع پارچه مناسب و یک قاب چوبی به هر جنس یا رنگی است که ما به وسیله آبرنگ، رنگ روغن، آکرولیک و حتی گواش روی آن اثری را خلق میکنیم. بوم نقاشی میتواند از انواع: مقوا، کاغذ، پارچه و چوب باشد که هر فرد بسته به کار و سلیقه خود آن را تهیه میکند و مورد استفاده خود قرار میدهد. در ادامه مطالب ما به توضیح بیشتر در مورد بوم نقاشی پرداختیم تا با اطلاعات کافی از فروشگاه لوازم هنری نوین پارسه خریداری کنید.

بیشتر هنرمندان و نقاشان از بوم نقاشی برای رسم اثرات هنری خود استفاده میکنند. خرید بوم نقاشی با قیمت مناسب و مطابق با نیاز شما بسیار مهم است.

خرید بوم نقاشی

برای خرید انواع بوم نقاشی طبق سلیقه و کار خود میتوانید به فروشگاه بزرگ نوین پارسه قسمت لوازم هنری، لوازم تقاشی، بوم اشاره کنید تا بهترین کیفیت را برای کار هنری خود داشته باشید. این بوم ها با توجه به سلیقه و نوع کار شما طراحی شده و در انواع طرح و سایزهای متنوع موجود هستند. خرید انواع بوم نقاشی با بهترین قیمت را از پارسه بخواهید.

خرید بوم نقاشی

بوم نقاشی چیست؟

نوعی سطح صاف به رنگ سفید که هنرمند با سلیقه ی خوبی که دارد با هرنوع رنگی به روی آن اثر هنری به جای میگذارد تا یک تابلوی زیبایی را نقش آفرینی کند.

نکات مهم شروع نقاشی روی یک بوم چیست؟

ما میتوانیم با رعایت کردن انواع اصول های پایه و تکنیکی نقاشی روی بوم را شروع کنیم و اثری خلاقانه به جای بگذاریم. اولیت اصولی که در این کار باید رعایت کنیم استفاده از رنگ های روغن و اکرولیکی است که باید حتما غلیظ و رقیق باشند.

در مرحله استفاده از قلمو باید رعایت کنیم که قلمو مناسب، موی آن نرم و خوش دست باشد.

یکی دیگر از مهم ترین مراحل نقاشی روی بوم خود این است که رنگ خود را به درستی شناسایی کنیم و نوع تکنیک استفاده شده در رنگ ها را به خوبی رعایت کنیم.

برای نقاشی روی بوم نقاشی چه وسایلی نیاز دارم؟ رنگ اکرولیک، رنگ روغن، گواش مناسب، قلمو، پالت، سه پایه و خود بوم، کاردک و حلال میباشد. در ادامه توضیحاتی در مورد انواع بوم نقاشی میدهیم که با خواندن تجربه شما دو چندان میشود. همراه نوین پارسه باشید.

انواع بوم از لحاظ شکل به بوم دایره، بیضی، هشت ضلعی و مربع و مستطیل تقسیم میشوند.

بوم هشت ضلعی

بوم هشت ضلعی در سایز 20، 30، 40 موجود میباشد. با استفاده از رنگ روغن و اکریلیک میتوان از این بوم استفاده کرد. چهارچوبی ضخیم در اطراف این بوم استحکام آن را بهبود بخشیده است.

بوم دایره

بوم به شکل زیبای دایره در قطر های 30، 40، 50، 70 در نوین پارسه موجود است و جنس پارچه آن از کتان با کیفیت و خوبی است که مناسب برای انواع رنگ میباشد و سایزهای کوچیک تر آن را به راحتی میتوان حمل کرد و به راحتی از آن استفاده نمود.

بوم بیضی

بوم بیضی برای افراد هنرمند حرفه ای و غیر حرفه ای قابل استفاده است و در قطرهای مختلف موجود میباشد. بیشتر پارچه این بوم از جنس کتان و رنگ آن سفید است.

بوم مربع و مستطیل

بوم مربعی از سایز 20، 25، 30، 40، 45، 50، 60، 70، 80، 90، 100 در فروشگاه موجود میباشد و شما میتوانید مطابق با نیازتان آن را خریداری کنید. بوم مستطیلی نیز در سایزهای مختلفی موجود میباشد.

کدام بوم برای نقاشی بهتر است؟

در حال حاضر انواع بوم نقاشی در اشکال و سایز های مختلف در فروشگاه نوین پارسه از لحاظ برند به دو نوع بومیران و بومینو دسته بندی میشوند.

بوم نقاشی بومیران

این بوم با کیفیت محصولی از شرکت بزرگ بومیران است و رنگ آن سفید بسیار روشن میباشد. این بوم مناسب برای تکنیک های هنری و انواع رنگ ها مناسب است و دارای چهارچوبی بسیار محکم است که به وسیله منگنه به قسمت پشتی کار به خوبی متصل شده است. جنس پارچه بوم بومیران از کتان باکیفیت است.

بوم نقاشی بومینو

بوم نقاشی بومینو، یکی از محصولات پرطرفدار در زمینه هنر و نقاشی است که توانسته هنرمندان و علاقهمندان به هنر را به سمت خود جذب کند. بومینو در نقاشی با رنگ روغن و اکریلیک کاربرد فراوانی دارد و برای تمام سطوح از مبتدی تا حرفهای مناسب است. این بوم ها جنس پارچه آن بسیار محکمی دارند و در طول و عرض های مختلف در فروشگاه نوین پارسه موجود میباشد که برای نقاشی کردن با انواع رنگ ها مناسب و کاربردی است.

قیمت بوم نقاشی

قیمت بوم نقاشی با توجه به مدل، سایز، و نوع پارچه و جنس آن متغیر است. هر فرد با توجه به نیاز و کاری که دارد میتواند بوم دایره، بیضی، هشت ضلعی و مربع یا مستطیل را تهیه کند. اما به طور کلی قیمت بوم نقاشی پارسه در تمامی اشکال و برندهای بومیران و بومینو مناسب است.

قیمت بوم با توجه به سایز، شکل و برند و کیفیت بوم ها تعیین میشود شما میتوانید این بوم نقاشی را با توجه به سلیقه و نوع کار خود از فروشگاه بسیار خوب نوین پارسه با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت تهیه کنید تا اثر های هنری بسیار زیبایی خلق کنید.

telegram
ایتا