24 محصول

تراش

تراش

تراش یکی از نیاز ها و ابزارهای اولیه ای است که در کنار مداد و پاک کن همیشه مورد استفاده قرار می گیرد. تراش ها به ما کمک می کنند تا نوک مداد و مداد رنگی ها را تیز کرده و به راحتی از آن استفاده لازم را ببریم. ما در فروشگاه نوشت افزار نوین پارسه در این صفحه به توضیح درباره خرید تراش ، انواع تراش و قیمت تراش پرداختیم و امیدواریم این توضیحات برای شما مفید واقع شود.

تراش ، وسیله ای است که برای تیز نمودن ابزار نوشتاری به وسیله ی یک تیغه ی فلزی، به کار می رود؛ انواع مختلفی از تراش وجود دارد که هر کدام کاربردهای خاص خود را شامل می شوند.

تراش

کاربرد انواع تراش

تراش دومیل، تراش پلاستیکی، تراش فلزی، تراش مخزن دار، تراش دو سوراخه و تراش رومیزی، انواع مختلفی از تراش ها هستند که در ادامه به ویژگی هرکدام از این تراش ها می پردازیم.

 • تراش دومیل، معمولا برای تراشیدن مغز اتود های دومیل به کار می رود برای تراشیدن مداد، کاربردی ندارد؛
 • تراش پلاستیکی، یک نوع تراش برای مصارف روزانه می باشد که شامل تیغه ی فلزی است و به دلیل پلاستیکی بودن بدنه اش، بسیار سبک بوده و قابل حمل می باشد و معمولا برای تراشیدن مداد معمولی به کار می رود؛
 • تراش فلزی، بدنه ای فلزی دارد وممکن است از انواع فلزها در ساخت بدنه اش استفاده شود، این تراش ها بسیار سنگین بوده از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و معمولا برای تراشیدن مدادهای طراحی به کار می روند؛
 • تراش مخزن دار، یک مخزن در جلوی تیغه ی فلزی دارد که باعث جمع شدن تراشه های مداد می شود و دغدغه ی پیدا کردن سطل زباله را به هنگام تراشیدن مداد، از بین می برد؛
 • تراش دو سوراخه، شامل دو تراش می باشد که و دو سایز تیغه ی متفاوت در ساخت آن استفاده شده، یکی از تیغه ها مخصوص تراشیدن مدادهای معمولی بوده و یکی از تیغه ها معمولا برای تراشیدن مدادهایی با سایز بزرگ و کنته های طراحی کاربرد دارد؛
 • تراش های رومیزی، قابل حمل نیستند و برای استفاده در خانه و دفتر کار بسیار مناسب هستند؛ این تراش ها مخزن دار هستند و از کیفیت بالایی برخوردار می باشند.

همچنین، هرکدام از این تراش ها در شرکت های مختلف و با مواد اولیه ی متفاوت ساخته می شوند که باعث ایجاد تفاوت در کیفیت آن ها می شود.

خرید تراش

تراش همانطور که گفتیم یکی از سه نوشت افزار اصلی است که در هنگام تهیه سبد خرید خود باید در سبدتان حتما وجود داشته باشد. بنابر این خرید تراش به دلیل اینکه در تیز کردن مداد و مداد رنگی ها کاربرد دارد و نیاز اصلی شما را در نگهداری مداد های خود رفع می کند امری ضروری است.

در ادامه این توضیحات در فروشگاه نوشت افزار نوین پارسه به توضیح درباره انواع تراش ها و دو لیست از انواع تراش ها و مدل های تراش موجود در نوین پارسه پرداختیم.

انواع تراش

تراش مداد یکی از ابزارهای مورد نیاز برای هر کسی است که از مداد استفاده میکند. تراشهای مداد به دو نوع تیغهای و مخزن دار تقسیم میشوند. تراشهای تیغهای، تراشهای ساده و رومیزی هستند که برای تراشیدن مدادهای ساده و رنگی استفاده میشوند. تراش ها انواع مختلفی دارند اما اگر بخواهیم از نظر شکل ظاهری و کاربرد برایتان لیستی از انواع تراش ها بیاوریم در لیست زیر میتوانید انواع تراش را مشاهده کنید:

 1. تراش فانتزی
 2. تراش رومیزی
 3. تراش حلزونی
 4. تراش ساده

تراش های مخزن دار، به دلیل داشتن تیغههای بزرگتر، برای تراشیدن مدادهای چوبی و گرافیتی مناسب هستند. درادامه این توضیحات لیستی از انواع تراش های موجود در فروشگاه نوین پارسه را برایتان آماده کردیم:

 • تراش رومیزی آنجل 5 تیزو
 • تراش رومیزی کلاسیک آی هان
 • تراش رومیزی آنجل 5 کرونا
 • تراش حلزونی وای پلاس اینکس
 • تراش ساده کد 6666 کرونا

قیمت تراش

قیمت تراش از جمله عواملی است که در خرید آن میتواند تاثیر گذار باشد. تراش ها در انواع رومیزی بالاترین قیمت تراش ها را دارند و همینطور هرچقدر در دو لیست بالا به پایین بیایید قیمت تراش ها کمتر میشود تا از تراش رومیزی به تراش فانتزی و سپس تراش ساده می رسد.

telegram
ایتا