28 محصول

اتود 0.5 ساکورا

10%120,000 108,000تومان

اتود

اتود

اتود

اتود یا مداد نوکی یک نوع قلم نوکی است که برای طراحی، نقاشی، نوشتن و … استفاده میشود. اتودها به دو نوع مکانیکی و خودکار تقسیم میشوند. اتودهای مکانیکی دارای مغز اتود هستند که با چرخش آن، نوک قلم بیرون میآید. اتودهای خودکار دارای سیستم خودکار برای بیرون آوردن نوک قلم هستند. ما در این توضیحات در سایت نوشت افزار نوین پارسه به توضیح درباره اتود و انواع آن پرداختیم.

اتود یا مداد نوکی، یک نوع ابزار نوشتاری می باشد که به وسیله ی دکمه ی متصل به فنر، مغز اتود را به تدریج به بیرون می راند. اتودها به دلیل دارا بودن ویژگی شارژ مجدد مغز اتود، برای کسانی که برای طراحی و نوشتن، از مداد بسیار استفاده می کنند، مناسب می باشند و مغز آن ها نیازی به تراشیدن ندارد و قابل تعویض است.

اتودها، شامل یک کلید فشاری در کنار یا انتهای خود می باشند و همچین یک مخزن دارند که مغز اتود، در آن نگهداری می شود. اتود ها در انواع مختلف و سایز های مختلف تولید می شوند و می توانند پلاستیکی، فلزی، نیمه فلزی، سیلیکونی، سرامیکی و غیره، در سایز های 0.3، 0.5، 0.7، 0.9، 2 میل و پنج میل، باشند.

برند های معروف اتود

برند های بسیار زیادی تولیدکننده اتود هستند و معمولا بسیاری از اتود های معروف به میزان کمتری در فروشگاه ها و سایت ها موجود هستند اما اگر برای اطلاعات عمومی خود بخواهید بدانید برخی از برندهای معروف اتود عبارتند از:

 • استدلر
 • فابر کاستل
 • اونر
 • پنتل
 • لیرا

خرید اتود

خرید اتود و مداد نوکی برای بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان بجای مداد یک خرید جذاب است. خرید اتود باعث میشود تا دیگر نیاز به تراش های مکرر نداشته باشید و دیگر خبری از تراشه ها و سرب های مداد نیست و به راحتی میتوانید نوک سربی اتود را تعویض کنید. خرید اتود از این نظر اهمیت دارد که هم دانش اموزان و هم دانشجویان در رشته های مختلف عمومی و در رشته های تخصصی تر مانند هنر و معماری نیز از اتودهای هنری و معماری استفاده بسیاری می کنند.

انواع اتود

اتود ها در انواع برند ها و انواع کاربرد تولید و در بازار نوشت افزار عرضه شده اند. اتود ها از نظر کاربردی به دو دسته اتود نوشت افزار ساده و اتود های هنری و معماری تقسیم شده اند. البته اتود ها از نظر برند نیز دارای برندهای متنوع و متعددی هستند که در بالا اشاره کردیم. در ادامه این توضیحات در فروشگاه نوین پارسه به ارائه لیستی از انواع اتود های موجود در فروشگاه نوین پارسه اشاره و بصورت جزئی برخی دیگر را نیز در لیستی دیگر برایتان ارائه می کنیم.

عموم اتود ها دارای انواع عمومی زیر هستند:

 • اتود 0.5 میل
 • اتود 0.7 میل
 • اتود 0.9 میل
 • اتود 2 میل
 • اتود فانتزی
 • اتود سادهپ

انواع اتود هایی که در نوین پارسه موجود هستند:

 1. اتود نیمه فلزی گراف یوروپن
 2. اتود مونوگراف تومبو
 3. اتود درافیکس رنگی زبرا
 4. اتود فانتزی رنگی براق ماهی
 5. اتود فانتزی سبزیجات (صیفی جات)
 6. اتود 2 میل اسکای
 7. اتود درافیکس زبرا

قیمت اتود

قیمت اتود عموما بستگی به نوع نوک آن همچنین فانتزی بودن یا ساده بودن و یا لوکس بودن مدل آن دارد. البته برند نیز در قیمت اتود ها تاثیر گذار هستند. قیمت اتود یا مداد نوکی در فروشگاه نوین پارسه بصورت رقابتی تعیین شده است و از نظر قیمت نگرانی در اینباره نداشته باشید و به راحتی اتود و مداد نوکی مدنظر خود را انتخاب و سفارش دهید.

telegram
ایتا