30 محصول

اتود 0.3 ساکورا

8%155,000 142,600تومان

مداد و اتود طراحی

مداد طراحی

مداد طراحی، یک ابزار مهم، ضروری و پرکاربرد در رشته های هنری ومعماری می باشد؛ مدادهای طراحی، به وسیله ی گرافیت یا زغال به تولید می رسند و برای ترسیم خطوط و سطوح با درجه های تیرگی و روشنی مختلف، مناسب می باشند؛ انواع مختلف مداد طراحی، بر اساس میزان سختی و نرمی مغز مداد، تقسیم بندی می شوند. در این توضیحات در فروشگاه خرید لوازم هنری نوین پارسه به توضیح درباره مداد طراحی پرداختیم.

مداد طراحی

مداد طراحی

هرچه مغز مدادها نرم تر باشند، خطوط کشیده شده به صورت پر رنگ تر دیده می شوند و به صورت روان بر روی سطح می نشینند؛ هرچه مغز مداد سخت تر باشد، خطوط رسم شده روشن تر دیده می شوند و به صورت سخت بر روی سطح قرار می گیرند.

میزان سختی و نرمی مدادهای طراحی را با اعداد و حروف کنار آن ها، به نمایش می گذارند؛ حرف B، H و F ، نشان دهنده ی میزان نرمی و سفتی مغز میداد می باشند؛ حرف B به معنای تیره می باشد و هرچه اعداد کنار آن بزرگ تر شوند؛ نرمی مداد و تیرگی آن بیشتر خواهد شد؛ همچنین، حرف H ، به معنای سخت می باشد و هرچه عدد کنار آن بزرگ تر شود، آن مداد سخت تر خواهد بود و به صورت روشن تر دیده خواهد شد؛ مداد F یک مداد ریز می باشد و می توان گفت یک مداد تقریبا معمولی است؛ مداد طراحی HB، حد فاصل بین مدادهای سری B و سری H می باشد و تعادل را برقرار می نماید.

به طور خلاصه، از مدادهای سخت برای ترسیم خطوط باریک و دقیق استفاده می شود و مدادهای نرم برای ترسیم سطوح تیره و پررنگ کاربرد دارد؛ شما می توانید انواع مختلف مداد طراحی و اتود طراحی را ازفروشگاه اینترنتی نوین پارسه ، خریداری نماییید.

telegram
ایتا