36 محصول

ماژیک

ماژیک

ابزاری برای نوشتن است که تشکیل شده است از نوک اسفنجی یا فیبری برای اعمال جوهر مایع یا رنگی روی کاغذ، تخته سفید ، یا سایر سطوح صیقلی یا زبر، ماژیک ها برای طیف گسترده ای از کاربرد ها از جمله نوشتن، نشانه گذاری و نقاشی استفاده میشود. در این توضیحات ما در فروشگاه نوشت افزار نوین پارسه در این مطلب درباره این ماژیک توضیح دادیم. با نوین پارسه همراه باشید.

ماژیک، یک نوع قلم نوشتاری می باشد که از سر آن جوهر خارج شده و روی سطح قرار می گیرد؛ ماژیک ها بسته به کاربرد خود، انواع مختلفی داشته و در حرفه های مختلف از ماژیک ها استفاده می شود.

ماژیک وایت برد

ماژیک وایت برد ، ماژیک معمولی، ماژیک سی دی و ماژیک الخطاط ماژیک هایی می باشند که پرکاربرد بوده و عمومی از افراد از آن ها استفاده می نمایند؛ از ماژیک های وایت برد برای استفاده روی تخته وایت برد استفاده می کنند، به راحتی قابل پاک شدن می باشند و در مدارس، دانشگاه ها، شکرت ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرند؛ ماژیک های معمولی، نوع دیگری از ماژیک می باشند که پس از نوشتن روی سطح، دیگر جوهرشان پاک نمی شود و برای نوشتن روی کاغذ، پلاستیک، فلز، چوب، چرم غیره به کارد می روند؛ نوع دیگری از ماژیک که بسیار پرکاربرد می باشد، ماژیک الخطاط بوده که برای تمرین خطاطی استفاده می شود و به جای قلم خوش نویسی و جوهر آن، می توان از این نوع ماژیک استفاده نمود.

ماژیک سی دی، یک نوع ماژیک می باشد که دارای دو سر ریز و نسبتا درشت بوده و برای نوشتن روی CD، DVD ، و سطوح لغزنده و براق، مورد استفاده قرار میگیرد؛ همچنین به دلیل این که این ماژیک پس از نوشتن پاک نمی شود، برای دورگیری در کارهنری ویترای نیزمورد استفاده قرار می گیرد.

خرید ماژیک

خرید ماژیک نیازمند این است که مشخصات یا ویژگی های آن را به خوبی بشانسید و حالا بتوانید بررسی کرده و خرید خود را به راحتی انجام دهید. مواردی که باید هنگام خرید ماژیک بدان دقت کنید شامل نوع ماژیک مورد نیاز شامل ماژیک هایلایتر، ماژیک وایت برد یا ماژیک معمولی دائمی است، همچجنین اندازه و شکل نوک، رنگ جوهر و قیمت آن از عوامل تعیین کننده شما هستند.

در ادامه در این مقاله درباره انواع ماژیک توضیحی دادیم و سپس درباره قیمت ماژیک ها برایتان توضیح می دهیم.

انواع ماژیک

انواع ماژیک

ماژیک از نظر انواع شامل یکی از انواع زیر هستند که در ادامه بیشتر نیز توضیح خواهیم داد:

  • ماژیک دائمی
  • ماژیک وایت برد
  • ماژیک رنگی
  • ماژیک فلورسنت (هایلایتر)
  • ماژیک نقاشی

هریک از این ماژیک ها برای کاربرد خاصی طراحی و ساخته شده اند. بطور مثال در ماژیک وایت برد از نوعی جوهر استفاده شده است که دائمی نیست و میتوان آن را با یک ابر نرم یا حتی با دست پاک کرد و به راحتی دوباره از تخته استفاده کرد.، در ماژیک های معمولی یا دائمی هم که کاربرد آن مشخص است و بیشتر جهت زدن علامت و نشانه گذاری استفاده میشوند که نبایستی پاک شود.

قیمت ماژیک

قیمت ماژیک بستگی به نوع ماژیک، اندازه و شکل نوک، رنگ جوهر و برند آن دارد. همچنین ماژیک های ارزان قیمت معمولا از جنس ارزان قیمتی ساخته میشوند و ماندگاری یا طول عمر کمتری دارند. همچنین ماژیک های گران نیز از جوهر و مواد اولیه با کیفیتی ساخته شده اند و علاوه بر این عمدتا وارداتی هستند بنابر این قیمت بالاتری دارند.

telegram
ایتا