دفتر خوشنویسی

دسته بندی دفتر خوشنویسی

دفتر خوشنویسی ، دفتری است که برای تمرین مهارت خوشنویسی و آموزش آن، مورد استفاده ی هنرجویان و هنرمندان قرار میگیرد و انواع مختلفی را شامل می شود؛ این دفتر ، یکی از مهمترین ابزار در زمینه ی هنر خوشنویسی می باشد؛ دفترهای خوشنویسی، معمولا دارای کاغذهای گلاسه، نیمه گلاسه یا ضخیم هستند تا از نفوذ جوهر به پشت برگه جلوگیری کنند. در ادامه این توضیحات در فروشگاه لوازم هنری نوین پارسه به معرفی سایر ویژگی ها و انواع دفتر خوشنویسی پرداختیم.

دفتر خوشنویسی

دفترهای خوشنویسی، در انواع خط ها به تولید می رسند؛ دفتر خوشنویسی خط تحریری، خط نستعلیق، خط ثلث و غیره، نمونه ای از این دفترها هستند برای مثال، دفتر خوشنویسی خط تحریری، برای تمرین این خط که ساده ترین خط در خوشنویسی است، مورد استفاده قرار می گیرد و دفتر خوشنویسی خط نستعلیق ، برای تمرین خط نستعلیق که زیباترین و پرکاربردترین خط در خوشنویسی است، استفاده می شود.

معمولا افراد از دفتر خوشنویسی برای تمرین و یادگیری خوشنویسی استفاده می کنند و با استفاده از این دفاتر می توانند مهارت خوشنویسی خود را تقویت نمایند؛ همچنین از این دفاتر برای ارائه ی آثار خوشنویسی استفاده می کنند و آنها را با زیبایی و ظرافت بیشتری به نمایش می گذارند.

هنرجویان می توانند بسته به نیاز خود، دفتر خوشنویسی را در خط های متفاوت، تعداد برگ های متفاوت و جنس کاغذ متفاوت تهیه نمایند؛ برای خرید انواع مختلف دفتر خوشنویسی به فروشگاه اینترنتی نوین پارسه سر بزنید.

telegram
ایتا