Image
جدید 1402/11/05

تفاوت سررسیدهای قطع وزیری با رقعی چیست؟

امروزه، یکی از پرکاربردترین وسایل روزمره، سررسید است که در طول سال مورد استفاده قرار می گیرد؛ سررسی

امروزه، یکی از پرکاربردترین وسایل روزمره، سررسید است که در طول سال مورد استفاده قرار می گیرد؛ سررسیدها انواع مختلفی دارند و با قطع های متفاوتی به تولید می رسند؛ قطع سررسید، به اندازه ی طول و عرض آن گفته می شود؛ قطع وزیری و قطع رقعی، از محبوبیت بالایی برخوردار هستند که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارا می باشند؛ در این مقاله در فروشگاه لوازم اداری نوین پارسه قصد داریم به بررسی تفاوت های سررسید قطع وزیری و قطع رقعی بپردازیم.

سررسید قطع وزیری

یکی از پرکاربردترین قطع ها، سررسید قطع وزیری بوده که اندازه اش برابر با 23.5 در 17.5 سانتی است؛ از این قطع برای چاپ کتاب ها، مجلات، روزنامه ها و سررسیدها استفاده می کنند؛ این قطع یکی از رایج ترین و قدیمی ترین قطع ها در صنعت چاپ می باشد.

مزایای قطع وزیری

قطع وزیری، دارای مزایایی می باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

  • فضای کافی برای نوشتن
  • ظاهری شیک و رسمی
  • مناسب برای چاپ تصاویر بزرگ

معایب قطع وزیری

قطع وزیری در کنار مزایای خود، معایب زیر را شامل می شود:

  • حمل و نقل دشوارتر نسبت به قطع رقعی
  • قیمت بالاتر نسبت به قطع رقعی

سررسید قطع رقعی

یکی دیگر از قطع های پرکاربرد در صنعت چاپ، قطع رقعی بوده که دارای ابعاد 14.5 در 21.5 است؛ از این قطع برای چاپ کتاب ها، داستان ها، سررسید ها و غیره، استفاده می کنند.

مزایای قطع رقعی

قطع رقعی دارای مزایای زیر می باشد:

  • حمل و نقل آسانتر نسبت به وزیری
  • قیمت پایین تر نسبت به قطع وزیری
  • فضای کافی برای نوشتن

معایب قطع رقعی

  • ظاهری شیک و رسمی به اندازه قطع وزیری ندارد
  • برای چاپ تصاویر بزرگ مناسب نیست

بررسی تفاوت های قطع رقعی و وزیری

در مطالب بالا، هریک از قطع ها را به همراه معایب و مزایای شان بررسی کردیم؛ در ادامه ی این مقاله قصد داریم به بررسی بیشتر تفاوت های میان این دو رقع بپردازیم.

تفاوت در اندازه

همانطور که ذکر شد، تفاوت اصلی میان قطع وزیری و رقعی در اندازه آن ها است؛ وزیری دارای ابعاد 17.5 در 23.5 است درحالی که رقعی دارای ابعاد 14.5 در 21.5 سانتی متر است، تفاوت در اندازه باعث ایجاد تفاوت هایی در کاربرد، حمل و نقل و قیمت می شود.

تفاوت در حمل و نقل

قطع وزیری نسبت به قطع رقعی بزرگ تر است و حمل آن دشوارتر خواهد بود؛ این موضوع برای افرادی که قصد دارند سررسید خود را به همراه خود حمل کنند، بسیار مهم است؛ قطع رقعی کوچک تر بوده و حمل آن آسان تر است.

تفاوت در قیمت

قطع وزیری، نسبت به قطع رقعی از قیمت بالاتری برخوردار است؛ این به این دلیل است که در تولید سررسید های قطع وزیری از کاغذ و مواد بیشتری استفاده شده است.

تفاوت در ظاهر

سررسید های قطع وزیری، دارای ظاهری شیک و رسمی هستند در حالی که سررسید های با قطع رقعی، به اندازه قطع وزیری، ظاهر شیکی ندارند.

نتیجه گیری

در هنگام انتخاب قطع سررسید ، بهتر است به عواملی مانند کاربرد سررسید، بودجه و سلیقه توجه نمود؛ اگر سررسیدی برای اهداف تجاری و رسمی می خواهید، قطع وزیری می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد؛ این قطع ظاهری شیک دارد و فضای کافی برای نوشتن را در اختیار شما قرار می دهد ولی اگر برای اهداف و استفاده ی شخصی خود به سررسید نیاز دارید، بهتر است سررسید قطع رقعی را انتخاب نمایید چرا که حمل آن آسان تر بوده و از قیمت پایین تری برخوردار است. در این مقاله در لوازم اداری نوین پارسه به توضیح درباره تفاوت این دو سررسید پرداختیم. در صورتیکه نیاز به خرید این محصول دارید میتوانید به راحتی از این لینک " خرید سررسید " به مشاهده و انتخاب انواع سررسید موجود در فروشگاه نوین پارسه بپردازید.

امتیاز محصول

8.5

طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

کیفیت ساخت
8.0
طراحی و زیبایی
7.5
ارزش خرید
9.5
آیا این نظر برایتان مفید بود؟
25 از 78 رضایت خریداران

محصولات مشابه

ارسال نظر

موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

امتیاز:(جهت رای روی ستاره ها کلیک کنید)
telegram
ایتا