Image
جدید 1399/09/05

نحوه کشیدن نقاشی خانه دورر با مداد Castell 9000

امروز در کنار هم میخواهیم خانه دورر را نقاشی کنیم.آلبرشت دورر آلمانی: Albrecht Dürer‎; متو

امروز در کنار هم میخواهیم خانه دورر را نقاشی کنیم.

آلبرشت دورر آلمانی: Albrecht Dürer‎; متولد سال 1471 میلادی –نقاش، حکاک و ریاضیدان آلمانی دوره نوزائی است. بزرگترین گراورساز عصر خویش بود و با حکاکی روی چوب و فلزات آثار بی همتایی آفرید که در سراسر مغرب زمین دست به دست چرخید و نفوذ دامنه دار خود بر روی هنر سده شانزدهم اروپا را تثبیت نمود. بسیاری از هنرشناسان او را بزرگترین هنرمند تاریخ نقاشی آلمان تا امروز میدانند. آلبرشت دورر یکی از چهره های نادر تاریخ هنر است که در زمان حیات به اوج شهرت و اعتبار رسید.

1. تجهیزات را فراهم کنید.

مدادهای Castell 9000 (موجود در سایت نوین پارسه)، کاغذ و یک عدد تراش

2. یک مکان راحت انتخاب کنید.

یک مکان راحت پیدا کنید که در آن دید خوبی از نقوش داشته باشید و بتوانید مدتی در آن بنشینید.

3. دو خط اول

برای شروع ، ایده خوبی است که نقش را در صحنه تنظیم کنید. یافتن خط افق در این مرحله مفید است. این یک خط خیالی است که تقریباً در سطح چشم است. هر آنچه بالای این خط است را از زیر می بینید و هر آنچه در زیر این خط است، از بالا می بینید. این خط را با مداد سفت(حداقل "H") با دقت روی ورق کاغذ بکشید.

نکته: اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای نقش و نگار در بالا و پایین خط وجود دارد.
همین امر برای خط مرجع عمودی اعمال می شود. همه چیز در سمت راست خط از سمت راست مشاهده می شود، همه چیز در سمت چپ خط از سمت چپ مشاهده می شود. هنگام کشیدن این خط روی کاغذ، اطمینان حاصل کنید که هر دو خط با زاویه 90 درجه به هم می رسند

نکته: در مورد یک ساختمان، این به خوبی گوشه ساختمان کار می کند. این "درست جلوی بینی من" است.

4. طرح اولیه

اکنون وقت آن است که کاراکتر ساختمان را بر روی کاغذ قرار دهیم. اگر مهمترین خطوط را وارد کنید، بهترین نتیجه را خواهید گرفت. برای این منظور از سختی مدادی استفاده کردم که به وضوح دیده می شود اما بعداً در تصویر نفوذ نمی کند. (نرمتر از "HB" نیست).

نکات:

با خیال راحت کمی خلاقیت هنری به خودتان بدهید: شما مجبور نیستید همه جزئیات را بکشید و لازم هم نیست که هر زاویه ای کامل و درجه یک باشد. اینکه چقدر جزئیات را در طراحی وارد کنید کاملاً به خود شما بستگی دارد.

فقط مهمترین ویژگیها باید به تصویر کشیده شوند. در اینجا: شکل سقف، چارچوب ،پنجره و غیره از اجزای مهم به شمار می رود.

این ممکن است کمی طول بکشد - حوصله خود را از دست ندهید. بعد از این کار سریعتر می شود.

5. آخرین مرحله، لبه های سایه

شرایط روشنایی می تواند در روزهای آفتابی به سرعت تغییر کند. بنابراین بهتر است صحنه را با آفتاب در موقعیتی که می خواهید ترسیم کنید، هرچه سریعتر طراحی کنید. برای این کار می توانید از یک مداد نرم (به عنوان مثال "3B") استفاده کنید تا به سرعت تمام خطوطی را که می خواهید بعداً سایه بزنید مشخص کنید. به این ترتیب ، حتی اگر سایه ها هنگام حرکت خورشید در حین کار تغییر کنند، می توانید به موقعیت سایه ها در زمان انتخاب شده خود مراجعه کنید.

نکته: برای زمانی که می خواهید بعداً روی کشیدن تصویر کار می کنید، در موقعیت انتخابی خود با خورشید عکس بگیرید.

6. قاب های چوبی داخل تصویر

اکنون می توانید جزئیات ریز را به نقوش اضافه کنید. مدادهای Castell 9000 دارای دوازده درجه سختی هستند که به شما امکان می دهد تمام سایه های خاکستری مورد نظر خود را بکشید. برای قاب چوب، یک منطقه بزرگ را با مداد سخت ("2H") پوشاندیم. چوب بالکن با "HB" و قاب پنجره ها و چوب تیره روی بالکن با "3B" کشیده شده است.

نکات:

سعی کنید خیلی مداد را فشار ندهید تا از آسیب رساندن به ساختار کاغذ جلوگیری کنید.

هرچه مداد نرمتر باشد، ضربات تیره تر می شود. هرچه مداد سخت تر باشد ، ضربات نرمتر خواهد بود.

7. جزئیات

جزییات کوچکی که به نظر من برای خانه آلبرشت دورر مهم بود، شیشه های پنجره ها است. من این جزئیات را با مداد سخت ("H") "از قبل طراحی کردم". سپس دوباره با مداد "3B" در جاهایی که ساختار شیشه یا قاب پنجره سایه انداختند، از روی آن عبور کردم.

نکته: برای جزئیاتی از این دست، بهتر است دقیقاً بر الگو متمرکز شوید. فقط باید بتوانید تشخیص دهید که خورشید از کجا بیشتر می درخشد و سایه و تاریک تر است.

8. سقف

تصور کنید انگشتان خود را از پشت بام می دوانید. خطوط طبیعی را بکشید. سایه ها می توانند دوباره نور خورشید را دنبال کنند.

9. سنگ بناها

سنگ بنا تیره تر از ساختار گچ بری است و سطح درشتی دارد. همانطور که ساختار ناهموار کاغذ نشان می دهد، می توان با پوشاندن کمی سطح کاغذ با مدادی بسیار نرم (به عنوان مثال "6B")، اثر مشابهی را به دست آورد. فقط مداد را بدون وارد آوردن فشار روی ورق کاغذ قرار دهید و آن را در یک زاویه نگه دارید تا تقریباً فقط کاغذ را لمس کند.

فقط با چند خط به تک تک سنگ ها اشاره کردم. این تمام چیزی است که برای گرفتن شخصیت دیوارهای ساخته شده از بلوک های ماسه سنگ لازم است.

نکته:

یک صفحه کاغذ زیر دست خود قرار دهید و آن را با دست دیگر ثابت نگه دارید. با این کار می توانید دست خود را به عقب و جلو حرکت دهید در حالی که محیط نقاشی را بدون ایجاد لکه در آن پوشانده اید.

تمام شده!

بنابراین می بینید: اگرچه نخست کشیدن این نقاشی بسیار پیچیده به نظر می رسد، اما اگر نقوش را در بخشهای جداگانه ترسیم کرده و رویکرد گام به گام را در پیش بگیرید، کار دشواری نیست.

امیدواریم لذت برده باشید لذت بردن از روند طراحی یک قسمت اساسی در یافتن مسیر خود است.

منبع:
How to draw the Duerer House with Castell 9000

امتیاز محصول

8.5

طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

کیفیت ساخت
8.0
طراحی و زیبایی
7.5
ارزش خرید
9.5
آیا این نظر برایتان مفید بود؟
25 از 78 رضایت خریداران
ارسال نظر

موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

امتیاز:(جهت رای روی ستاره ها کلیک کنید)
telegram
ایتا