مغز مداد نوکی / اتود

مغز اتود سربی

مغز اتود سربی یا مغز اتود نوکی نیاز اصلی و اساسی همه اتود ها و یا مداد نوکی ها موقع استفاده است. مداد نوکی یا مداد سربی یا اتود یکی از نوشت افزار پرطرفداری است که بسیاری از پدر و مادر ها اقدام به خرید آن برای استفاده جهت کشیدن خطوط طراحی و نقاشی و مشق کودکان و یا دانش آموزان خود هستند. در این توضیحات در فروشگاه نوشت افزار نوین پارسه به معرفی مغز اتود سربی پرداختیم.

مغز اتود سربی

مغز اتود سربی نوعی مداد است که از یک هسته گرافیت نازک در یک محفظه پلاستیکی یا چوبی تشکیل شده است. گرافیت یک کانی است که از کربن خالص تشکیل شده است و برای نوشتن بسیار نرم است. مغز اتود سربی معمولاً برای یادداشت برداری، طراحی و نقاشی استفاده می شود. این مداد برای استفاده در اتودهای مکانیکی طراحی شده است و می تواند برای نوشتن خطوط نازک یا ضخیم استفاده شود.

مغز اتود ، یکی از وسایل مورد استفاده درتحریر است که از گرافیت ساخته شده است و درجه سختی متفاوت و سایزهای متفاوتی دارد؛ مغز اتود در اتود هایی با سایز مناسب قرار میگیرد و پس از تمام شدن، به صورت مجدد قابل شارژ هستند.

خرید مغز اتود سربی

خرید مغز اتود سربی خریدی بسیار بصرفه و هیجان انگیز و کوتاهی میتواند باشد زیر اتود یا مداد نوکی نیاز خاص دیگری ندارد و معمولا سرب های داخل آن تنها به اتمام میرسند و نیاز به خریدن دارند. مغز اتود سربی انواع مختلفی دارد که از نظر ضخامت و سایز و برند دسته بندی شده اند و در فروشگاه ها به فروش می رسند.

باید دقت داشته باشید که سرب اتود ی که قصد خرید آن را دارید بایستی دقیقا با خود اتود و مداد نوکی شما مطابقت در سایز داشته باشد و نه کمتر و نه بیشتر باشد. بطور مثال به اشتباه سرب 0.5 را به مداد سربی 0.9 نمیتوانید وارد کنید و برعکس و این کار تنها باعث خراب شدن اتود یا شکستن زود هنگام سرب ها میشود.

انواع سرب اتود / مغز اتود

انواع سرب اتود شامل انواع سرب های دارای ضخامت هایی مانند 0.5 و 0.7 و 0.9 هستند. البته مغز اتود سربی در انواع بسته بندی های خلاقانه و ساده نیز به فروش می رسند و میتوانید از فروشگاه نوین پارسه نیز انواعی از سرب اتود را مشاهده و انتخاب و خریداری نمایید.

درجه سختی HB برای اتود، درجه سختی متوسط است وبرای کاربرد های معمولی و مصارف روزانه استفاده می شود؛ درجه سختی سریB ، هرچه شماره اش رو به بالا رود، مغز آن نرم تر و پررنگ تر شده و به راحتی پاک می شود؛ مغز اتود H، هرچه درجه ی سختی آن بالا رود، سخت تر و کمرنگ تر شده و سخت تر پاک می شود.

مغزهای اتود ، سایز های متفاوتی دارند و شامل سازهای 0.3، 0.5، 0.7، 0.9، دومیل و پنج میل می باشند که در ادامه به ویژگی هرکدام از آن ها می پردازیم:

  • مغز اتود 0.3، ریزترین سایز مغز اتود بوده و معمولا دررشته ی معماری، برای رسم خطوط بسیار نازک، کاربرد دارد.
  • مغز اتود 0.5، برای نوشتار روزانه استفاده می شود و برای کسانی که علاقه مند به دست خط ریز هستند، بسیار مناسب می باشد.
  • مغز اتود 0.7، برای نوشتار روزانه مناسب بوده و برای کسانی که به دست خط درشت علاقه دارند، کاربرد دارد.
  • مغز اتود 0.9 ، ضخامت نسبتا زیادی دارد و دست خط را بسیار درشت نشان می دهد و در رشته ی معماری برای کشیدن خطوط پهن، کاربرد دارد.
  • مغز اتود دومیل، معمولا برای رشته ی طراحی و معماری کاربرد داشته و با تراش مخصوص تراشیده می شود و ضخامت ان به اندازه ی ضخامت مداد هست و دانش آموزان نیز می توانند به جای مداد، از آن استفاده نمایند؛ همچنین، از این نوع مغز اتود برای پر کردن پاسخبرگ آزمون ها نیز، استفاده می کنند.
  • مغز اتود پنج میل، برای طراحی سیاه قلم کاربرد داشته که بسیار ضخامت بالایی دارد و برای سایه ززدن و کشیدن خطوط پهن و اسکیس، کاربردی می باشد؛ مغز اتود های پنج میل به صورت سفید، قهوه ای، گرافیتی و زغالی تولید می شود.

قیمت سرب اتود

سرب اتود یا مغز مداد نوکی دارای برند های مختلف و یا بسته بندی های مختلفی میتواند باشد. انواع بسته بندی هایی که درب هایی مانند فلش ها دارند یا به مانند مدل های خاص دیگر بصورت ضامنی هریک از سرب ها را رها و آزاد می کند و یا برخی دیگر از سرب ها که درب ساده ای دارند. قیمت سرب معمولا تفاوت زیادی ندارد و ما در فروشگاه نوین پارسه به عرضه خرد و عمده مغز اتود سربی کرده ایم که میتوانید خرید خود را انجام دهید.

telegram
ایتا