318 محصول

پازل 1000 تکه رینگ

12%125,000 110,000تومان

بازی مافیا بردیا

24%175,000 133,000تومان

بازی درهم سرا نهالک

20%186,000 148,800تومان

بازی جفت و جور نهالک

15%165,000 140,250تومان

بازی زنبورک بازی تا

17%298,000 247,340تومان

بازی نقطه چین قلقلک

19%245,000 198,450تومان

بازی شکلک نهالک

8%128,000 117,760تومان

بازی زیستاس نهالک

20%224,000 179,200تومان

بازی فکری

خرید بازی فکری

بازی فکری انواع گوناگونی دارند اما هریک میتوانند برای یک نوع از مهارت های مغز و رفتاری کودکان و بزرگسالان مفید باشد بنابر بسیاری به خرید بازی فکری و آموزشی روی می آورند. بازی فکری و بازی آموزشی باعث میشود در کنار افزایش مهارت های ذهنی و رفتاری زمان خود را نیز به بهترین شیوه بگذرانیم و در کنار خانواده و دوستان بازی چالشی و ذهنی داشته باشیم. نوین پارسه با سابقه سالها عرضه و فروش بهترین بازی های فکری در ایران توانسته است تنوع بازی فکری و آموزشی بالایی را در فروشگاه اینترنتی خود داشته باشد. در این توضیحات صفحه خرید بازی فکری و آموزشی در مورد تاثیر بازی های فکری بر مغز، قیمت بازی فکری و انواع بازی های فکری توضیح می دهیم.

انواع بازی های فکری

بازی های فکری انواع بسیاری دارند و هرروز بیشتر میشوند و تنوع بالاتری پیدا می کنند. در این بخش از توضیحات صفحه خرید بازی فکری و آموزشی در نوین پارسه برایتان لیستی از اصلی ترین دسته بندی های بازی های فکری مشخص کردیم که میتوانید مشاهده کنید:

  • بازی های کارتی
  • بازی های رومیزی
  • بازی های ساختنی
  • بازی های معمایی و تست هوش

تاثیر بازی فکری بر مغز کودکان

بر طبق پژوهش های علمی که در خصوص بازی کردن و تاثیر آن بر عملکرد مغز است بازی های فکری تاثیر بسزایی در افزایش سرعت عملکرد، توانایی حل مسئله و فعالیت مغز دارد. بر طبق این تحقیق که منبع آن پژوهشگران موسسه ملی بهداشت بودند در رابطه با کودکتان تحقیقاتی کامل و گسترده صورت گرفته است که نتایجی شگفت آور بدست آمده است. در این پژوهش تلاش شده است که آموزش همراه با بازی فکری به کودکان مورد بررسی واقع باشد.

بر طبق این بررسی های صورت گرفته بررسی ها حاکی از این بود است که تاثیر بازی های فکری بر مغز در راستای تقویت و بهبود سه توانایی ذکر شده است. نکته شگفت آور دیگر این بوده است که پژوهشگران با چشم اندازی آینده نگرانه این بررسی ها را ده سال بعد با محوریت سرعت پردازش مغز تکرار کردند و نتایج بدست آمده نشان می داد که کودکانی که ده سال پیش در تحقیقات مورد بررسی قرار گرفته بودند، همچنان در سرعت پردازش بهتر از سایرین هستند. این یعنی تاثیر بازی بر عملکرد مغز حتی با آن که بیشتر از چند ساعت نبوده تا ده سال بعد نیز ادامه داشته است.

بررسی ها نشان می دهد که مشکلات افرادی که تجربه بازی فکری را داشته اند، نسبت به ساییرین در زندگی روزمر ه کمتر بوده است. البته در برخی تحقیقات نیز فعالیت ها یکسان عمل کرده اند.

تاثیر بازی فکری بر مغز بزرگسالان

در این بخش از مقاله میخواهیم برایتان در مورد تاثیر بازی فکری بر مغز بزرگسالان می گوییم. پژوهش هایی که در این رابطه صورت گرفته است. و سالمندانی بین 60 تا 80 سال تحت آموزش با بازی فکری قرار گرفتند پس از پایان آموزش که در دوره ای 4 تا 5 هفته برگزار شد، تاثیرات بازی های فکری بر مغز افراد بزرگسال بررسی شد و به نتایجی جالب دست یافته شد.

بررسی های این پژوهش نشان داده است که حافظه کوتاه مدت این افراد حتی در مواردی که مستقیما در دوره آموزشی لحاظ نشده بود بهبود و تقویت یافته است. این افراد پیشرفت هایی بیرون از محیط آموزش و آزمایش و در زندگی روزمره را نیز تجربه کردند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که با اینکه تاثیر بازی های آموزشی برروی تقویت حافظه متمرکز بوده است برروی سایر مهارت ها نیز تاثیر داشتند. در برخی از پژوهش ها ارتباطی میان حافظه با هوش سیال یافت شده. طبق این یافته ها، تقویت حافظه، تاثیرات دیگیری همچون بهبود مهارت های شناختی، درک مطلب و مهارت های بینایی را به دنبال داشته است.

تاثیرات بازی های فکری

بازی های فکری تاثیرات بسیار متنوع و زیادی میتوانند برروی ذهن کودکان و افراد بزرگسال داشته باشند که در مورد هریک گفتیم. درا ین بخش از مقاله لیست تاثیرات بازی های فکری را برایتان مشخص کردیم:

  • افزایش تمرکز
  • تقویت حافظه
  • افزایش سرعت انتقال مفاهیم
  • افزایش سرعت تفکر
  • افزایش مهارت های شناختی

قیمت بازی فکری

قیمت بازی فکری به نوع آن بستگی دارد اما بصورت معمول بازی های کارتی قیمت ارزان تری دارند و بازی های پیچیده تر و یا بازی های فیزیکی تر ساختنی و چالشی دارای قیمت بالاتری هستند. ما در سایت خرید بازی فکری نوین پارسه تمام تلاش و سعی خود را بر این داریم که با ارائه انواع بازی فکری با کیفیت بالا و قیمت ارزان مشتریان خود را راضی نگهداریم. در صورتی که نیاز به خرید بازی فکری بصورت عمده یا سفارشی دارید میتوانید با شماره فروشگاه ما تماس گرفته و سفارش بازی فکری خود را ثبت کنید.

telegram
ایتا